מנעולן

מנעולן הוא איש מקצוע שתפקידו לספק לכם שירות בכל מה שנוגע למנעולים. האם אי פעם יצא לכם להגיע הבייתה ולגלות שאיבדתם את המפתח? אתם עומדים מול הדלת חסרי ישע, לא יודעים מה לעשות כי בדיוק הבן או בת הזוג נסע לחול עם המפתחות והצרור הנוסף נאבד אי שם במעמקי הטבע אחרי טיול שעשינו. אנחנו מגרדים את פדחתנו וכמעט על סף התמוטטות עצבים כשאנחנו עולים על הפתרון המתבקש והיחיד- מנעולן. מנעולן נותן לנו את האפשרות "לפרוץ" לתוך הבית שלנו למרות שאין מפתח (וחבל לדעת כמה זה פשוט). מנעולן גם נותן את השירות של להחליף את המנעול במקרה שנאבדו מפתחות ואין אפשרות לשחזר את המפתחות.
 
אז מי הוא מנעולן ולמה אנחנו צריכים אותו בכלל?
 
מנעולן הוא איש שמתעסק עם מנעולים. מנעולים, כמה שלא נרצה להודות בזה אולי, הן משהו שלעיתים הכרחי בעולם הזה ולו רק בשביל הסמליות. בעולם מתוקן היינו כולנו חיים כמו בקיבוץ- משאירים את הבתים פתוחים לרווחה, סמוכים ובטוחים שהכל יהיה בסדר. עם זאת, אנחנו חיים בעולם שבהם יש אנשים שמוכנים לעשות הכל בשביל הכסף, תאווה ויצרים לא מסופקים וזה כולל לפרוץ לבתים שאינם מוגנים מספיק. ישנם דברים שאנחנו רוצים להגן עליהם ולשם כך אנחנו רוצים להשתמש במנעולים כדי למנוע גישה לכל אלה שכוונותיהם אינן טהורות.
 
מנעולן מקצועי
 
 עם זאת, לעיתים הביטחון שרצינו להשיג מפנה עורף אלינו ואנחנו מאבדים את המפתחות לאותם דברים שרצינו להגן עליהם מאחרים. במצבים כאלה אנחנו אובדי עצות- המנעולים אובדים- הם מונעים גישה מאנשים, אבל מהאנשים הלא נכונים- מאיתנו. כדי שנוכל בכל זאת להגיע אל הדברים (יהיה זה הבית שלנו, כספת או כל דבר אחר שנמצא מאחורי סורג ובריח) אנחנו לעיתים צריכים עזרה של מנעולן- מנעולן נותן לנו את השירות במקרה שנתקענו עם המנעולים שלנו. מנעולן מאפשר לנו גישה למרות שאולי איבדנו את המפתח, המנעול נתקע או כל בעיה אחרת שעשויה לצוץ. מנעולן גם נותן את האפשרות להתקין מנעולים חדשים, להחליף ישנים ולספק לנו מפתחות חדשים למנעולים שעדיין שמישים לנו.
 
 אז איך אנחנו בוחרים מנעולן? מנעולן זה מקצוע שעשוי לעורר חרדה אצל אנשים מסוימים. הם שואלים את עצמם (ואולי בצדק)- האם כל כך קל לפרוץ לתוך הבית שלי? ובכן, מנעולן צריך להיות בעל הסמכה וצריך להיות לו אישור של משטרת ישראל כדי לבצע את עבודות הפריצה. כשאנחנו בוחרים מנעולן אנחנו צריכים לוודא קודם כל שיש לו את שני האישורים האלה והמנעולים שהוא מחליף לנו באים מאריזות סגורות כדי לוודא שאין כפילויות למפתחות שהוא נותן לנו (ואז הוא עשוי לפרוץ לנו לבית).